fbpx

Найдорожчі піци світу

Найдорожчі піци світу – найдорожчою в світовій історії стала піца, вартістю 50 000 €, але є одне але …
Дійсно, вартість найдорожчої піци склала 50 тис. євро. Однак, дорогою вона стала не через цінні інгредієнти, як можна було подумати, а через свої розміри – понад 37 метрів у діаметрі та декілька тисяч кілограмів продуктів для приготування.
Що ж стосується найвищих цін на піци у світі, з можливістю придбати прямо зараз, представляємо дві піци, названі на честь авторів шеф-кухарів.
1. Піца Гордона Рамзі


Свого часу її внесли до Книги рекордів Гіннесса, як найдорожчу піцу, доступну для придбання. Але вагомий внесок у формування її вартості внесли саме якісні інгредієнти, пропорційно та вправно поєднанні між собою. Піца складається з: цибулевого пюре, пасти з білих трюфелів (вартість 1 кг білих трюфелів у США, становить 2 500 $), італійського напівтвердого сиру Фонтіна, Baby-моцарели, панчетту (різновид бекону), білого гриба і свіжої курчаволісної гірчиці. Сьогодні таку піцу можна купити в авторському ресторані «Maze» у Лондоні, за ціною 250 доларів.
2. Піца Ніно Беліссімо


По праву названа Хітом продажів в одному з нью-йоркських ресторанів, її вартість склала 1000 доларів. На ціну головним чином вплинула ціна двох видів найдорожчою ікри в світі – «Білуги» і «Королівської Севрюги» (Royal Sevruga). Автором “тисячі-доларового” екстравагантного італійського “пирога” став ресторатор Ніно Селімадж (Nino Selimaj). За його словами, тільки ціна ікри, яка покриває всю поверхню піци, становить понад 800 доларів.
Хотілося б відзначити і сміливі творчі ідеї шеф-кухарів, при створення тематичних “піца-шедеврів”:
Піца “Рояль 007”


Назвавши піцу на честь відомого персонажа Джеймса Бонда, шеф-кухар Доменіко Кролла включив у начинку тільки найкращі та найдорожчі інгредієнти: лобстер, вимочений у коньяку, ікру, томатний соус, шотландський копчений лосось, медальйони з оленини і бальзамічний оцет,а для любителів поласувати коштовностями, прикрасив її листочками їстівного золота в 24 карата. Піца продалася на аукціоні eBay, а суму виторгу, яка перевершила всі очікування, Доменіко Кроллаавтор пожертвував в Fred Hollows Foundation (благодійний фонд). Володарем золотої піци став адвокат і колекціонер Мауріціо Мореллі, його ставка виявилася найвищою і склала 4200 дол.
Піца у вигляді серця з діамантами


Не дивлячись на те, що ціна цієї піци становила всього 19 доларів і в її складі абсолютно відсутні будь-які дорогі інгредієнти, вона потрапила в цей список не випадково. Вся справа в тому, що в одній з американських піцерій, під назвою Favitta’s Family Pizzeria, придумали піцу для закоханих. Її випікали у формі серця і подавали в День закоханих з пляшкою шампанського, вартістю в 160 дол. Однак, найважливішою складовою замовлення була обручка, прикрашена діамантом за 8 000 доларів. Вручення відбувалося особисто власником піцерії, який сам відкривав шампанське і приносив обручку на долоні, попередньо накривши її білою серветкою.
Піца Людовик XІІІ


Створена італійським кухарем Ренато Віола, ця піца коштує 8300 €, при чому діаметр її становив всього 20 см. Інгредієнтами служать дорогі морепродукти, а корж випікається з тіста, яке готується 72 години. У начинку входять: омари, лангусти і осетрова ікра (володіє солодким смаком, унікальним горіховим ароматом і розміром не менше двох міліметрів). В якості основної приправи служить австралійська рожева сіль з долини річки Мюррей, котра має рожевий або червоний відтінок і утворюється шляхом поєднання мінералів кальцію та магнію. Однак, родзинкою цієї страви вважається коньяк Louis XIII. Він випускається з початку 18-го століття і по праву вважається одним з найпрестижніших.
Виготовляється коньяк виключно з сорту винограду Гран Шампань, а витримується понад 100 років, після чого напій набуває золотисто-червоного відтінку.
Дані ціни по праву можна вважати рекордними, якщо тільки не зважати на подію, яка сталася на Форумі, присвяченому Bitcoin в 2010 році.
Деякий Laslo, щоб продемонструвати можливість покупки піци за допомогою криптовалюти, запропонував винагороду в 10000 біткоіни тому, хто здійснить замовлення двох піц. Тоді їх вартість становила 40 $ і Laslo просто хотів бути першим, хто отримає куплені піци за біткоіни.
На наступний день, користувач Jercos, зумів реалізувати ідею Laslo, просто замовивши 2 піци та оплативши їх карткою, він отримав на свій рахунок обіцяні 10 тисяч BTC.
Буквально через рік, ціна на Bitcoin різко зросла і вартість 10000 вже становила 100 000 $. По курсу на січень 2019 року, їх вартість уже становить понад 37 900 000 $.
У зв’язку з цим, ціну найдорожчої піци можна виразити в еквіваленті – 18 млн. 950 тис. доларів.
піца вінниця

Зворотній зв'язок